Jest to ekspozycja największych gwiazd współczesnego jazzu, prezentacja najnowszych trendów i gatunków. Istotą festiwalu jest również kreowanie najwybitniejszych indywidualności. Artyści tacy jak John Zorn czy Steve Coleman, dzięki licznym występom na festiwalu i konsekwentnemu budowaniu ich wizerunku, stali się obecnie ważnymi artystami światowymi.

Głównym elementem festiwalu są koncerty gwiazd światowego jazzu, które są specjalnie dobierane w zależności od pozycji artystycznej oraz możliwości dostępu artystów w danym terminie. Dotychczas wystąpili najwięksi artyści muzyki improwizowanej, w tym: John Zorn, Ornette Coleman, Joe Zawinul, Marcus Miller, Pharoah Sanders, Al Jarreau, Herbie Hancock, Pat Metheny, Bobby McFerrin, Branford Marsalis, Chick Corea, aby wymienić tylko tych przykładowo. Podczas dotychczasowych edycji, zrealizowano łączenie ponad 300 koncertów.

Warsaw Summer Jazz Days to jeden z najważniejszych festiwali w Polsce i w Europie. W 2023 roku wydarzenie odbędzie się w dniach 6 – 9 lipca.

Bilety dostępne w sprzedaży!

Integralną i stałą częścią festiwalu są występy polskich muzyków jazzowych, zarówno tych znanych jak i młodych, będących na początku kariery. W porozumieniu z Instytutem Muzyki i Tańca są reprezentowani laureaci programu „Jazzowy Debiut Fonograficzny”.

Warsaw Summer Jazz Days 2023 – program: 

  • 6 lipca@ 19:00 Klub STODOŁA – Marek Pospieszalski Oktet // Wojtek Mazolewski Quintet // Al Di Meola Acoustic Trio 
  • 7 lipca @ 19:00 Klub STODOŁA – London Jazz Night // Ebi Soda // DoomCannon Quartet // Chelsea Carmichael Quintet
  • 8 lipca @ 19:00 Klub STODOŁA – Immanuel Wilkins Quartet // New York United // Linda Oh Quartet 
  • 9 lipca lipca @ 19:00 Klub STODOŁA – Maciej Obara Quartet // Joel Ross „Parables” // Dave Holland Quartet