Wielokrotnie nagradzany artysta z dumą prezentuje EPkę „Eat Your Young”. To pierwsze większe wydawnictwo Hoziera od czterech lat – wydany w 2019 roku drugi (i ostatni do tej pory) album „Wasteland, Baby!” zadebiutował na szczycie listy Billboard Top 200 Chart.

EPka jest zapowiedzią nadchodzącego krążka „Unreal Unearth”, który ma ukazać się jeszcze w tym roku. „Eat Your Young” eksploruje „Piekło” Dantego, skupiając się na dwóch z dziewięciu kręgów: winnych grzechu obżarstwa i heretykach.

– Ta EPka to moje pierwsze tegoroczne wydawnictwo. W ciągu najbliższych miesięcy wydam kilka kolejnych piosenek, które późnym latem znajdą się na albumie „Unreal Unearth” – komentuje artysta. – Możliwość wydawania nowej muzyki zawsze sprawia mi radość, zwłaszcza w dniu urodzin. Jestem podekscytowany, mogąc ogłosić nadchodzące koncerty i podzielić się utworami, które stanowią zaledwie ułamek tego, co planuję.


Aby uczcić dzisiejszą premierę, a także swoje urodziny i Dzień Świętego Patryka, Hozier ogłosił trasę koncertową Unreal Unearth Tour. Latem artysta uda się w trasę po Europie, gdzie w roli supportu wystąpi Victoria Canal. Jesienią odwiedzi Amerykę Północną razem z Madison Cunningham.

Na początku tygodnia Hozier odwiedził biuro Columbia Records w Nowym Jorku, gdzie przyznano mu diamentowy certyfikat RIAA za „Take Me To Church”. To dopiero 103. piosenka w historii, której udało się tego dokonać, a także 30. najczęściej słuchany utwór w serwisie Spotify.