Formacja dowodzona przez rapera i tekściarza Bartłomieja „Eskaubei” Skubisza oraz basistę i kompozytora Piotra Lemańczyka wystąpi w niedzielę 26 marca w Okęckiej Sali Widowiskowej w Warszawie, prezentując premierowo w Stolicy materiał z płyty „Stories about Life and Love” wydanej we wrześniu 2022 roku.  


Uczestnicy koncertu będą mogli usłyszeć fuzję elektrycznego jazzu z poezją i rapem. Na scenie spotkają się wybitni przedstawiciele trzech pokoleń muzyków (Piotr Lemańczyk, Tomasz Nowak, Grzegorz Pałka), łącząc tradycje trójmiejskiej i krakowskiej sceny jazzowej. Autorskie kompozycje Piotra Lemańczyka na skład bez instrumentu harmonicznego, z 6 strunową gitarą basową wybrzmią w połączeniu z improwizacjami przetworzonej trąbki i słowem mówionym w wykonaniu Bartłomieja „Eskaubei” Skubisza.

Koncert Skubisz Lemańczyk Cooperation w Okęckiej Sali Widowiskowej startuje o godzinie 18. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!


Pretekstem do zawiązania się zespołu był koncert w ramach Toastu Urodzinowego dla Tomasza Stańko w Rzeszowie, w lipcu 2021 roku. Był zadedykowany pamięci Tomasza Stańko, a w jego programie znalazły się również muzyczne i tekstowe odniesienia do życia i muzyki wybitnego trębacza. Hołd dla muzyka znalazł się również na płycie. 

Album „Stories about life and love”, który ze Skubiszem i Lemańczykiem współtworzyli: Tomasz Nowak, Grzegorz Pałka i Wojciech Długosz „Mr Krime” ukazał się 13 września 2022 roku nakładem wydawnictwa Afro Vibe.