Film „Creed III” jest już w kinach, a ścieżka dźwiękowa podbija platformy streamingowe. Oficjalny soundtrack zawiera 17 utworów z plejadą gwiazd rapu i R&B.

To nie tylko stworzone na potrzeby filmu muzyczne doświadczenie, ale i dzieło sztuki samo w sobie. Nad soundtrackiem pracowali J. Cole, Big Sean i podopieczni Dreamville, tacy jak J.I.D, Ari Lennox, Bas, EARTHGANG, Lute, Cozz i Omen. Są tu także gościnne występy Big Seana, SiR, Syd, Tierry Whack czy Kehlani.

Produkcją krążka zajęli się Dreamville, Proximity Media (Ryan Coogler, Ludwig Göransson, Archie Davis) i Outlier Society (Michael B. Jordan), a producentem wykonawczym był Frank Brim.


„Creed III” to trzecia część popularnej serii oraz debiut reżyserski Michaela B. Jordana. W rolach głównych wystąpili Michael B. Jordan, Tessa Thompson, Jonathan Majors, Wood Harris, Mila Davis-Kent, Florian Munteanu i Phylicia Rashad.

Adonis Creed (Michael B. Jordan) zdominował świat boksu. Kiedy przyjaciel z dzieciństwa i były bokser, Damian (Jonathan Majors), po wielu latach wychodzi z więzienia, chce udowodnić, że zasługuje na ring. Pojedynek między byłymi przyjaciółmi to coś więcej niż zwykła walka. Aby wyrównać rachunki, Adonis ryzykuje swoją przyszłością – Damian nie ma nic do stracenia.