“Jungle” powstało podczas sesji nagraniowej w Studio Centrum w Krakowie w listopadzie 2021 roku. Mystique Fleet od początku swojej działalności skupia się na rytmie i wielowarstwowych brzmieniach instrumentach klawiszowych i gitary. Przed samą sesją zespół postanowił ustalić jedynie główny motyw na instrumentach perkusyjnych. To stanowiło bazę do swobodnej wymiany myśli między muzykami. Nowy singiel Mystique Fleet to fuzja funku, muzyki latynoskiej i jazzu, o czym może świadczyć bogata warstwa rytmiczna, kolorystyczna czy kulminacyjne solo na instrumentach klawiszowych. 

Psychodeliczne wizualizacje i brazylijski taniec 

Po usłyszeniu pierwszego miksu muzycy jednoznacznie stwierdzili, że kompozycja brzmi jak impresja na temat tropikalnego, gorącego lasu, gdzie bogata fauna i flora tworzą wspólny eko-system. Pół roku później pojawił się pomysł na teledysk, w którym główną rolę miały grać dwa elementy: wizualizacje inspirowane naturą i choreografia perkusjonalisty. Murilo pochodzi z Brazylii i grę na instrumentach perkusyjnych czy taniec ma po prostu we krwi. Wizualizację do teledysku stworzył hed.empti, lokalny VJ, który od początku wiedział, co będzie idealnym tłem do energicznej choreografii Murilo.


Mystique Fleet to psychodeliczny kwintet, który łączy dokonania jazzu, funku, dubu, hip hopu, afrobeatu i samby. Koncerty grupy to przede wszystkim rozbudowane, taneczne jamy oparte na muzyce afroamerykańskiej. MF nagrało materiał na debiutancką płytę, która jest obecnie w ostatniej fazie produkcji.