Perkusista i kompozytor Kendrick Scott wydał nowy album “Corridors. Jest to jego trzeci krążek dla Blue Note Records i pierwszy nagrany w trio z udziałem brzmień saksofonu, basu i perkusji. “Corridors” jest kolejnym po chwalonym przez krytyków albumie “A Wall Becomes A Bridge”, który to Scott nagrał ze swoim zespołem Oracle w 2019 roku. Płyta została nagrana z udziałem saksofonisty Waltera Smitha III i basisty Reubena Rogersa

Zamówiony przez Rio Sakairi dla The Jazz Gallery’s 2020 Artist Fellowship Series, album Corridors zawiera osiem oryginalnych kompozycji oraz jedną nową aranżację kompozycji Bobby’ego Hutchersona (“Isn’t This My Sound Around Me?”). Płyta narodziła się podczas pandemicznego lockdownu. 

“Często piszę o czymś, przez co sam przechodzę, ale w przypadku tego albumu chciałem odejść od własnego spojrzenia na świat i zamiast tego skupić się na perspektywie innych. Pandemia zmusiła wszystkich do zmierzenia się z własnymi lękami, przed którymi uciekali” – mówi Scott.

Corridors” prezentuje Scotta w oszczędnej scenerii tria. Dla artysty, który jest producentem płyty, pytanie o stratę stało się impulsem do stworzenia instrumentacji albumu. Dlatego zdecydował się porzucić to, co kocha najbardziej:

“Mój zespół Oracle jest dość mocno zbudo wany wokół gitary i fortepianu. Pomyślałem, że to, co mogę zrobić w kontekście dźwiękowym, to zabrać właśnie te dwa instrumenty”.

Scott powiedział:

“Jedną z moich mocnych stron jest tworzenie harmonicznej przestrzeni dla grupy. Trio dało mi jeszcze więcej możliwości, dlatego mogłem pozwolić sobie na swobodną interpretację. Reuben posługuje się dźwiękiem w sposób tak naturalny, że stał się elementem spajającym – uziemiającym i podnoszącym na duchu. Natomiast Walter tworzy brzmienie, które zawsze było dla mnie piękne i inspirujące”.