Zaciekle niezależna artystka i producentka Madison McFerrin zapowiada swój debiutancki album „I Hope You Can Forgive Me”, który ukaże się 12 maja 2023 roku. Wraz z ogłoszeniem płyty artystka podzieliła się nowym singlem zatytułowanym „(Please Don’t) Leave Me Now” i towarzyszącym mu wideo. Czarująca wokalistka i autorka tekstów rozpocznie swoją północnoamerykańską trasę I Hope You Can Forgive Me 20 maja.

„(Please Don’t) Leave Me Now” pojawia się z żywym i nieziemskim wideo, które zagłębia się w traumatyczny incydent, którego doświadczyła ze swoim partnerem w 2021 roku. Wyprodukowany przez Andrew Lappina, Madison napisała piosenkę po tym, jak przeżyła poważny wypadek samochodowy i zastanowiła się nad tym, co mogło odebrać jej życie lub poważnie zmienić je na zawsze. Z jazzową perkusją, nutami funku i neo-soulu oraz mocnym przesłaniem „(Please Don’t) Leave Me Now” prosi o więcej czasu i wyraża wdzięczność, która jest związana ze strachem i złożonością.

Madison kontempluje „(Please Don’t) Leave Me Now” i towarzyszące mu wideo:

„Możliwość wyjścia z sytuacji bliskiej śmierci bez obrażeń fizycznych jest jednym z największych błogosławieństw, jakie otrzymałam w tym życiu. Potwierdziło to mój cel jako artysty. Napisanie „(Please Don’t) Leave Me Now” stało się niesamowicie terapeutyczne i oczyszczające. Możliwość wyrażenia tego rodzaju strachu przy jednoczesnym stworzeniu zabawnego środowiska była kluczem do stworzenia tej piosenki.
Śmierć pojawiła się na więcej niż jeden sposób w procesie tworzenia tego wideo. W tygodniach poprzedzających zdjęcia wielu członków rodziny pracujących przy produkcji nieoczekiwanie odeszło, co położyło kres naszym planom. Losy wideo były w toku. Dzięki wytrwałości mojego zespołu udało nam się przegrupować i ruszyć do przodu, choć z opóźnieniem.
Ta piosenka i wideo są manifestacją mojego osobistego rozwoju nie tylko jako muzyka, ale jako człowieka.”


Wyczekiwany debiut Madison „I Hope You Can Forgive Me” reprezentuje ewolucję jej kariery, ponieważ znajduje sposoby na improwizację i samodzielną produkcję w ciągle zmieniającym się globalnym krajobrazie pandemii. Po projektach a cappella, które zgromadziły pierwszych fanów (“Finding Foundations Vol. I i II”), współpracowała ze swoim starszym bratem, Taylorem McFerrinem, nad swoją kolejną EPką, “You + I”, jej pierwszym projektem z instrumentacją. “I Hope You Can Forgive Me” opiera się dźwiękowo na tym kolejnym kroku, eksplorując tematy miłości, samozachowania, strachu i magii. Większość utworów na albumie została wyprodukowana przez Madison, nowo udoskonaloną umiejętność, którą doskonaliła podczas pandemii. Oprócz tego, że jest producentem i aranżerem, jest także instrumentalistką, gra na basie, syntezatorze i tworzy chórki do kilku utworów. Na intymnym albumie występuje jej ojciec, Bobby McFerrin.