Jedna z najciekawszych postaci współczesnego soulu – wokalista, muzyk, producent – Bilal, przyjedzie do Wrocławia na zaproszenie Ethno Jazz Festival. Jedyny koncert artysty w Polsce odbędzie się 29 czerwca 2023 roku w Sali Gotyckiej Starego Klasztoru.

Lista artystów z którymi współpracował Bilal jest imponująca, znajdują się na niej Kendrick Lamar, Common, Erykah Badu, Jay-Z, Beyoncé, Guru, Kimbra, J Dilla, Robert Glasper i The Roots. Bilal był czterokrotnie nominowany do nagrody Grammy, a w 2016 otrzymał Grammy w kategorii Best Rap/Sung Performance za współłracę z Kendrickiem Lamarem w utworze “These Walls”.


Bilal Sayeed Oliver to amerykański piosenkarz, autor tekstów i producent muzyczny. Jest niezależnym artystą, znanym z nietuzinkowego głosu obracającym się w różnych stylach muzycznych. Zdobył sporą popularność dzięki niezwykle ekspresyjnym występom na żywo. Bilal zadebiutował popularnym singlem R&B „Soul Sista” w 2000 roku, ale w kolejnych latach zaczął grać w klubach jazzowych i nagrywać bardziej progresywną muzykę soul.

Był członkiem Soulquarians, eksperymentalnego kolektywu czarnej muzyki działającego od późnych lat 90. do początku XXI wieku. Klub ten gromadził takie gwizdy jak: Questlove, D’Angelo, Erykah Badu, Common, Q-Tip, Mos Def, Talib Kweli i J Dilla. Został dobrze przyjęty, zarówno w kraju, jak i za granicą. W sierpniu 2020 roku w trakcie pandemii, Bilal napisał i nagrał swoją pierwszą EPkę “Voyage-19”. Trwało to zaledwie trzy dni, a współpracował przy niej z różnymi muzykami podczas zdalnych sesji eksperymentalnych, które były transmitowane na YouTube. Powstała w ten sposób trzyutworowa EPka.

BILETY:

  • bilety: 120 zł – I pula
  • miejsca siedzące (balkon): 150 zł

Kupisz na: www.staryklasztor.com.pl/bilety/www.eventim.plwww.ebilet.plwww.kupbilecik.plwww.biletyna.plwww.ticketmaster.pl.
rezerwacje: bilety@o2.pl