Czas oczekiwania na nowy album Kelela dobiegł końca! “Raven” dostępny jest we wszystkich serwisach streamingowych, na wersje fizyczne jeszcze musimy poczekać. “Raven” to kolejny rozdział Keleli. Obiecuje w nim dźwiękowo piękne i lśniące doświadczenie. Na piętnastu utworach Kelela bada autonomię, przynależność i samoodnowienie jako uzdrowienie. 

„Rozpoczęłam ten proces od poczucia izolacji i wyobcowania, które zawsze towarzyszyło mi jako czarnej kobiecie w muzyce tanecznej – pomimo jej czarnych korzeni. “RAVEN” to mój pierwszy oddech w ciemności, potwierdzenie perspektywy czarnej kobiety pośród systemowego wymazania i dźwięku naszej wrażliwości zamienionej w moc” – mówi Kelela o projekcie.


Umiejętnie poruszając się między R&B i muzyką taneczną, Kelela stała się artystycznym połączeniem muzyki, sztuki i mody. W 2017 roku debiutancki album Keleli “Take Me Apart”, przyspieszył jej nieuchronny awans do głównego nurtu zarówno popu, jak i kultury undergroundowej. Od tego czasu współpracowała z innymi wizjonerskimi artystami, takimi jak Solange, Gorillaz, Andrew Thomas Huang i Danny Brown. Z osobistym stylem tak wizualnie kalejdoskopowym, jak jej gatunkowa muzyka, Kelela ugruntowała swoją pozycję jako awangarda dźwiękowych i estetycznych innowacji. W przemyślany sposób mieszając elegancję, futuryzm, boskość i zmysłowość, wyjątkowa perspektywa Keleli wyrzeźbiła ścieżkę, która pokazuje styl zarówno jako składnik sztuki, jak i sztukę samą w sobie.