“Those Sweets Days” to kolejna, po “Golden Records”, kompozycja z nowego, dziewiątego w dyskografii Katie Melua albumu – “Love & Money“. To kompozycja, która przenosi w oka mgnieniu w błogi stan ukojenia. Melua udowodniła już wielokrotnie, że jest prawdziwą czarodziejką w budowaniu nastroju. Subtelne pianino, delikatne brzmienie gitary i słowa, których czasem potrzebujemy wszyscy: “Sometimes I need to sit quietlyon my own. Speak with nobody and do nothing. Be like a cherry tree in the wind…” (Czasami muszę usiąść w ciszy. Nie rozmawiać i nic nie robić. Być jak drzewo wiśni na wietrze…).

Przy tej piosence naprawdę łatwo odpuścić sobie wszystkie codzienne troski, nie zadręczać się niczym i odpłynąć wygodnie w wygodnym fotelu, w krainę rozkosznego nicnierobienia. Pobyć samemu ze sobą i nabrać sił. Refren piosenki „Those Sweet Days” jest pełen słońca dzięki zgrabnej, ale nieostentacyjnej harmonii gospel. „All I need is to feel the Sun in the morning” (Wszystkiego czego z rana potrzebuję, to poczuć słońce.) – śpiewa Katie w refrenie, i trudno oprzeć się tej prostej prawdzie, gdy potrzebujemy odpoczynku.

Premiera płyty “Love & Money” 24 marca 2023. Preorder dostępny jest tutaj.


Ten i inne utworu z nadchodzącego krążka Katie – “Love & Money”, będziemy mogli usłyszeć już wkrótce, na żywo, w ramach jej europejskiego tournée. Trasa, która rusza tuż po premierze krążka, zahacza również o Polskę! Melua wystąpi w naszym kraju trzykrotnie: 11 kwietnia – Torwar w Warszawie, 12 kwietnia – Gdynia Arena oraz 14 kwietnia – Hala Stulecia we Wrocławiu; więcej na stronie organizatora: www.koncerty.com, link do biletów – tutaj.