Sam Tompkins prezentuje drugą zapowiedź niecierpliwie oczekiwanego debiutanckiego albumu. Brzmienie artysty wciąż ewoluuje, a „Die For Someone” udowadnia, że ma sporo do przekazania. Optymistyczny refren, poruszający wokal i niespotykana pasja niewątpliwie pomogą mu zdobyć kolejnych fanów.

– Znacie to uczucie, kiedy myślicie: pragnę się zakochać, ale i trochę się boję przez ostatnie doświadczenia? To właśnie na nim skupia się ten singiel – opowiada artysta.


„Die For Someone” jest pierwszym z wielu zaplanowanych na ten rok wydawnictw. Utwór jest następstwem wydanego pod koniec 2022 roku „Lose It All”, który zadebiutował na 9. miejscu w Wielkiej Brytanii. Singiel już przed premierą zgromadził ponad 22 mln wyświetleń w mediach społecznościowych.

Tompkins jest obecnie jednym z najszybciej rozwijających się na świecie brytyjskich piosenkarzy. „Wonderland” nazwał go „przekonującym muzykiem, któremu udaje się uchwycić i przywołać znane wszystkim, lecz niemożliwe do opisania emocje”. Artysta otrzymał także ogromne wsparcie BBC Radio 1. Bez problemu wyprzedaje każdy koncert, równie imponujące sukcesy osiąga zresztą w streamingu – ma na koncie już 130 mln streamów i 3 mln stałych słuchaczy na samym Spotify. W zeszłym roku jego EPka „Who Do You Pray To?” wspięła się do pierwszej dziesiątki w UK.