Na albumie „Gloria”, który ukaże się 27 stycznia, znajdą się również wielkie hity „Unholy” oraz „Gimme”. Sam Smith wystąpią gościnnie w „Saturday Night Live” – gospodynią odcinka będzie Aubrey Plaza.

Nagrodzeni Grammy, BRIT, Złotym Globem i Oscarem Sam Smith napisali „Glorię” w trakcie lockdownu, we współpracy z folkowo-bluesowym artystą Foy Vance’em. Za produkcję odpowiadają Jimmy Napes i David Odlum. Gościnnie w singlu słychać chór London Voices. Sam nagrali „Glorię” w kościele, do którego chodzili w dzieciństwie – St Mary Church w Saffron Walden w Essex. Miejsce ma bardzo bogatą, sięgającą czasów średniowiecza historię. 


Smith, którzy zaprezentują premierowo utwór w słynnym programie „Saturday Night Live”, opisują nowy utwór jako „nasz queerowy miłosny hymn, w którym mówimy Glorii, że życie to piosenka. Trudno nam to ująć w słowach. Nie wiemy, czy to natura czy kobieca energia, która w nas drzemie – zamierzamy ją uwolnić”.

Album „Gloria”, który ujrzy światło dzienne 27 stycznia, to czwarty album studyjny Sama Smitha. Utwór tytułowy to trzeci singiel zapowiadający dzieło. Wcześniej ukazał się „Gimme” nagrany z Koffee i Jessie Reyez, określony przez magazyn „Billboard” jako „zmysłowy, dancehallowy hit”. Nominowane do Grammy i platynowe w USA „Unholy” spędziło 50 dni na szczycie Global Spotify Chart, trzy tygodnie na szczycie Billboard Hot 100 i cztery na pierwszym miejscu UK Official Singles Chart. Utwór ma ponad miliard streamów na całym świecie. Został uznany za jedną z najlepszych piosenek 2022 roku, między innymi przez dziennikarzy „Rolling Stone”, Associated Press, „Billboardu”, „Esquire” i wielu innych.

Dzień przed premierą albumu, 26 stycznia, w klubie La Pose w Warszawie odbędzie się impreza premierowa płyty. Zapisz się na wydarzenie tutaj.

Sam Smith są headlinerami tegorocznej edycji Orange Warsaw Festival.