Projekt ma w założeniu pokazanie świeżej, polskiej fali muzyki około jazzowej.
W celu zamknięcia go w ramach naszą umowną granicą jest nieprzekroczona przez WSZYSTKICH muzyków „trzydziestka”. Innymi słowy szukamy zespołów, których członkinie i członkowie urodzili się w 1994 lub później.

Do projektu „Generacja JAZZ” zaproszonych zostało kilka działających już na scenie projektów, wśród których znaleźć można m.in. Immortal Onion, Klawo, Rejoin i USO 9001.

Dwa miejsca na płycie zapełnią zespoły wyłonione poprzez otwarte zgłoszenia konkursowe. W jury konkursu zasiądą Monika Borzym, Paulina Przybysz, Envee, Wojtek Mazolewski i Marcin Groh Grośkiewicz (właściciel U Know Me i pomysłodawca projektu).

Od wszystkich oczekujemy niepublikowanego lub specjalnie nagranego pod nasz projekt utworu muzycznego, który długość nie przekroczy 5 minut.

Głównym nośnikiem projektu będzie płyta winylowa, która ukaże się sumptem U Know Me Records w 2023 roku. Będzie ona dostępna w Polsce i za granicą (tak jak inne płyty UKM) dzięki współpracy z ogólnoświatową dystrybucją płytową.

Założenia techniczne dotyczące zgłoszeń:

  • utwór niepublikowany lub nowy (nagrany specjalnie na Generację JAZZ)
  • utwór skończony (zmiksowany, ale niekoniecznie zmasterowany, bo w takiej formie będziemy potrzebować go do dalszych działań)
  • czas utworów nie dłuższy niż 5 minut (ograniczenia winyla) 
  • do zgłoszenia prosimy o podanie pełnego składu osób uczestniczących w nagraniu (wraz z datą urodzenia)
  • każdy zgłaszający może wysłać maksymalnie dwa różne utwory
  • akceptujemy pliki TYLKO w formacie mp3

Na zgłoszenia organizator czeka do końća marca 2023 roku, pod adresem generacja.jazz@gmail.com