Katie Melua wydaje nowy album! „Love & Money” to dziewiąta płyta w dorobku artystki, która stanowi zachwycające i osobiste spojrzenie na przygodę Katie z ostatnich dwóch lat. Zdobywając 56 platyn w przeciągu 20-letniej kariery, Katie Melua stała się piosenkarką, bijącą rekordy sprzedaży płyt w Wielkiej Brytanii. Wszystko to za sprawą wspinających się po listach przebojów piosenek z debiutu „Call Off The Search” oraz wydaniu 8 płyt, które znalazły się w Top 10 albumów w Wielkiej Brytanii, włączając ostatnie wydawnictwo z 2020 roku – „Album No. 8″.

„Love & Money” ukaże się już 24 marca, preorder jest już dostępny.

Wyprodukowana przez Leo Abrahamsa (Ghostpoet, Brian Eno, Regina Spektor) płyta, została nagrana latem 2022 w Peter Gabriel’s Real World Studios, gdy Katie była w ciąży. Główną inspiracją do nagrania nowych piosenek była – jak dodaje sama wokalistka – „ogromna wdzięczność oraz szczęście odnalezione w nowym związku”. Utwory opowiadają o samoakceptacji w obliczu zmian oraz podejmowanych wysiłków, by uświadomić sobie „że bycie szczęśliwym jest dużo prostsze, niż nam się wydaje”.

Jest to odzwierciedlone w pierwszym singlu „Golden Record”, który jest oficjalnym otwarciem nowego albumu. Katie Melua w premierowej piosence rozmyśla o swoim miejscu w świecie; zaletach i wyzwaniach bycia kobietą w przemyśle muzycznym oraz delikatniej równowadze pomiędzy karierą a rodziną.


Katie o „Golden Record”:

„Utwór jest o zmianie otoczenia, byciu kobietą w przemyśle muzycznym oraz jak dziwnie i szczęśliwa się czuję, że mam pracę, od której jestem uzależniona. Ta postawa przez blisko 20 lat zaprowadziła mnie do punktu życia, w którym niewiele zostało dla mnie samej — mojego osobistego życia. Zanim to odkryłam, lata leciały i znalazłam się w sytuacji, w której miałam 36 lat, właśnie się rozwiodłam i wciąż pracowałam jak szalona, by tworzyć więcej muzyki, gdy moi bliscy przyjaciele zakładali rodziny. Myślałam, że chęć tworzenia nowych płyt oraz koncertowanie wciąż było wszystkim czego potrzebowała moja dusza. Jednak wiedziałam, że stopniowo brakowało mi stabilnego związku oraz posiadania rodziny. Pisząc „Golden Record”, pogodziłam się w końcu z tymi kwestiami, akceptując jak wiele się zmieniło w przemyśle muzycznym oraz ciesząc się z domu. Byłam gotowa, by skonfrontować się ze strachem przed opuszczeniem wiecznego wesołego miasteczka przemysłu muzycznego”.

Informacja poprzedzona została ogłoszeniem trasy koncertowej, która odbędzie się w kwietniu i maju br. Ważnym punktem tournée będzie występ 16 kwietnia w londyńskim Royal Albert Hall; dla polskich fanów, najważniejsze są potwierdzone 3 daty koncertów w Polsce: 11.04 – Warszawa, 12.04 – Gdynia i 14.04 – Wrocław!