W sieci pojawił się właśnie drugi singiel promujący płytę formacji Skubisz Lemańczyk Cooperation “Stories about life and love”. To zespół stworzony przez basistę Piotra Lemańczyka i twórcę słowa – Bartłomieja „Eskaubei” Skubisza. Koncertowa wersja utworu „Prawda” dostępna jest w formie audio w serwisach stramingowych oraz w postaci koncertowego video, pod tym linkiem:


Singiel pochodzi z premierowego koncertu, który odbył się w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Wersja studyjna znajduje się na płycie „Stories about life and love”, która ukazała się 13 września 2022 roku nakładem wydawnictwa Afro Vibe, przy koprodukcji Fundacji Rzeszowskiej. 


Skubisz Lemańczyk Cooperation kontynuują koncertową promocję płyty. W najbliższym czasie wystąpią: 24 lutego w Jazz Club „Pod Filarami” w Gorzowie Wielkopolskim i 25 lutego w ramach festiwalu Kartuzy Jazz Bass Days. 

Skubisz Lemańczyk Cooperation, to nowy zespół łączący północ z południem i muzykę improwizowaną ze słowem. Autorskie kompozycje kontrabasisty i basisty jazzowego Piotra Lemańczyka (w tym przypadku na 6 strunową gitarę basową), w połączeniu z tekstami, rapem i spoken word Bartłomieja Skubisza “Eskaubei” dokładają kolejny kamyczek do ogródka polskiej muzyki improwizowanej łączonej ze słowem.

W skład zespołu wchodzi również doświadczony i utytułowany trębacz Tomasz Nowak, a także czołowy perkusista młodego pokolenia – Grzegorz Pałka. W większości utworów na płycie gościnnie partie syntezatorów zarejestrował Wojciech Długosz „Mr Krime”. Również w tym składzie zespół zarejestrował koncertowy singiel „Prawda”.