Zdobywczyni nagrody Grammy, Kali Uchis, opublikowała właśnie nagranie z występu na żywo z piosenką „Melting”. Pierwotnie wydany w 2015 roku utwór przeżywa drugą młodość. Kali nie mogła pozostać obojętna ostatnim sukcesom piosenki – 3 miliardy wyświetleń na TikToku i 115 milionów odtworzeń na Spotify to idealny pretekst, aby dać popis swoich zdumiewających umiejętności wokalnych.

Utwór „Melting” pochodzi z debiutanckiego, niezależnie wydanego „Por Vida” (2015). Mimo braku promocji, projekt okazał się ogromnym przełomem w karierze Uchis i zdobył uznanie najważniejszych krytyków w mediach takich jak Pitchfork, Remezcla czy Billboard.


Obecny sukces „Melting” to kontynuacja dobrej passy Uchis, której album „Sin Miedo (del Amor y Otros Demonios) ∞” był nominowany do nagrody Grammy. Superprzebój „telepatía” zdobył do tej pory ponad 2 miliardy streamów, docierając na szczyt list Latin Airplay oraz Latin Pop Airplay Billboardu. Ponadto singiel przez 10 tygodni z rzędu znajdował się na najwyższej pozycji zestawienia Latin Digital Song Sales. „telepatía” jest w tej dekadzie najdłużej utrzymującą się w głównym notowaniu Billboardu hiszpańskojęzyczną piosenką w wykonaniu solisty – numer nie spadł z Billboard Hot 100 przez 23 tygodnie.