Czas na pierwszą nową piosenkę PNAU, odkąd „Cold Heart” podbił listy przebojów! „You Know What I Need” to współpraca z Troyem Sivanem, autorem takich hitów, jak „i’m so tired” (z Lauv), „YOUTH” i „My My My!”. Ambicje duetu dopełnia przełomowa animacja stworzona za pomocą sztucznej inteligencji. 


Australijscy królowie streamingu zawładnęli światem. Ich współpraca z Eltonem Johnem i Duą Lipą, „Cold Heart”, stała się jednym z największych hitów 2021 roku i osiągnęła 1,5 miliarda streamów. W tym roku utwór został nagrodzony w kategorii Topowa taneczna/elektroniczna piosenka na Billboard Music Awards i Najlepsza współpraca na American Music Awards. Zdobył także nominacje do BRITs (Piosenka roku) i Ivor Novellos. Niedawno PNAU wniósł swój wkład w ścieżkę dźwiękową do filmu „Elvis”, stworzył remiks „Turn Up The Sunshine” Diany Ross/Tame Impali do „Minionków” oraz zremiksował „2 Be Loved” Lizzo.

Klip do „You Know What I Need” to demonstracja budzących podziw możliwości sztucznej inteligencji. Natychmiast rozpoznawalny Troye objawia się nam w nieziemskiej, post-ludzkiej formie. Pomimo futurystycznego klimatu teledysku, twórczy proces rozpoczął się całkiem zwyczajnie – Troye po prostu nagrał swój występ na telefonie. Następnie został wycięty z tła, a ulepszenia AI i generowane wideo połączone z ludzką kreatywnością osiągnęły jedyny zamiar PNAU: obraz jak najbardziej psychodelicznej podróży. Producent teledysku Kuba Matyka wyjaśnia: „Zamysł był szalony od samego początku – sprawić, by wyglądało to jak trip DMT inspirowany sekwencją Gwiezdnych wrót z «2001: Odysei kosmicznej». To był najlepszy brief, jaki kiedykolwiek mieliśmy. Ostatnio wykorzystaliśmy interfejs mózg-komputer do opracowania wizualizacji dla Netflixa i Hani Rani, więc jesteśmy przyzwyczajeni do dziwnych i szalonych eksperymentów”.