Od ponad 80 lat nazwisko Binga Crosby’ego jest synonimem okresu świątecznego. Teraz siedem bożonarodzeniowych klasyków legendarnego piosenkarza, aktora i prezentera radiowego zostało wymyślonych na nowo przez producenta LOUALLDAY w ramach „Christmas in Lofi”, które można już znaleźć w streamingach.


Jeden z najbardziej płodnych i popularnych artystów XX wieku, Bing Crosby (1903-1977) nagrał ponad 1600 piosenek podczas swojej trwającej pięć dekad kariery. Ale najbardziej ukochanymi i trwałymi wydawnictwami zdobywcy nagrody Grammy były te, które obracały się wokół okresu świątecznego.

W 1942 roku, rok po debiucie „White Christmas” Irvinga Berlina w swoim programie radiowym, Crosby wykonał tę piosenkę w przebojowym filmie “Holiday Inn” (w którym zagrał u boku Freda Astaire’a). Tęskny utwór tytułowy został wydany jednocześnie jako singiel. Piosenka nie tylko stała się świątecznym hitem, trzykrotnie w ciągu dekady zdobywając szczyty list przebojów w USA i powracając jako odwieczny ulubieniec na nadchodzące lata, ale zainspirowała współczesny trend popowych (i w dużej mierze świeckich) nagrań świątecznych.