„Songbird” to pierwszy singiel zapowiadający album „I Can Only Be Me” z piosenkami w interpretacji Evy Cassidy z akompaniamentem London Symphony Orchestra. Płyta ukaże się 3 lutego 2023 roku w 60. rocznicę urodzin artystki.

Pierwotnie wydany w 1998 roku, utwór Songbird natychmiast stał się bożonarodzeniowym hitem, kiedy pojawił się w kultowym już filmie Richarda Curtisa „To właśnie miłość” z 2003 roku. Od dziś dostępny w zupełnie nowej odsłonie!


Pierwotnie wydany w 1998 roku, dwa lata po tragicznej śmierci Evy w wieku zaledwie 33 lat, tytułowy utwór z kultowego albumu, który sprzedał się w nakładzie ponad 6 milionów egzemplarzy, otrzymał nowe brzmienie. Studyjny zapis wokalu Evy został wyizolowany i zmiksowany z muzyką zaaranżowaną na nowo przez nominowanego do Oscara kompozytora Christophera Willisa (Saga „Zmierzch”, „X-Men”, „Śmierć Stalina”). Dzięki najnowszym osiągnięciom technologii uczenia maszynowego, istniejący zapis partii wokalnej został skrupulatnie odrestaurowany i wyczyszczony, co pozwoliło odsłonić nieznany dotąd poziom klarowności nagrania i emocjonalną głębię głosu artystki. Podobną technologię zastosowano w zeszłorocznym filmie „The Beatles: Get Back” i niedawnej reedycji albumu „Revolver”.

O ile oryginalna wersja utworu Songbird w wykonaniu Evy Cassidy jest uwielbiana na całym świecie (odtwarzano ją ponad 120 milionów razy, pojawiła się na świątecznym wydaniu płyty z przebojami z filmu „To właśnie miłość”, to nowa, orkiestrowa wersja utworu, oprawia go w ramy właściwego akompaniamentu. Teraz odbiorcy nareszcie mogą posłuchać utworu tak, jak powinien on brzmieć.

Aranżer Christopher Willis o utworze Songbird:

Pierwszym numerem z nowej płyty, który się ukaże jest kultowa wersja utworu Songbird (czyli śpiewający ptak) w interpretacji Evy. Cudowna prawda o tej piosence jest taka, że ​​to właśnie Eva jest śpiewającym ptakiem. Jej pieśń płynie naturalnie, prosto z serca. Nie ma w niej ego. Wersja orkiestrowa ma dopełniać czysty, esencjonalny śpiew Evy, o prostą ale też obszerniejszą aranżację instrumentalną. Będzie stanowić bogaty muzyczny krajobraz z głosem Evy w centrum.

Pierwszym fanem nowej wersji utworu jest scenarzysta i reżyser filmu „To właśnie miłość”, Richard Curtis: „Songbird” w oryginalnym wykonaniu Evy – jedna z moich ulubionych piosenek – zyskała teraz równie piękną, przepysznie odmienną wersję.

Orkiestrowy album Evy Cassidy z towarzyszeniem London Symphony Orchestra pt. „I Can Only Be Me” ukaże się 3 lutego 2023 roku w 60. rocznicę urodzin artystki.

Jest to najnowszy rozdział w niezwykłej, pośmiertnej karierze artystki, której światowa sprzedaż płyt przekroczyła 12 milionów egzemplarzy, ,a wśród jej wiernych fanów są mi.in Paul McCartney, Eric Clapton, Adele i autorka Songbird – Christine McVie. Utwory Evy Cassidy wykorzystywane są w niezliczonych filmach i programach telewizyjnych.