„Firebabe” jest następcą singla „Hide & Seek”. Wyprodukowany przez George’a Moore’a (z dodatkową produkcją PRGRSHN i tendai) poruszający utwór zawiera dodatkowy wokal wschodzącej gwiazdy i koleżanki z wytwórni – Debbie, zdobywcy nagrody Mercury – Samphy oraz nagrodzonego Grammy Jacoba Colliera.

Stormzy prezentuje „Firebabe” – drugi oficjalny singiel z trzeciego albumu „This Is What I Mean”, który ukaże się już 25 listopada.


W niedzielę 13 listopada razem z Debbie artysta zaprezentował najnowszy singiel na rozdaniu nagród MTV EMA w Düsseldorfie. Stormzy relacjonował kulisy gali na swoim Instagramie, gdzie pochwalił się wymarzonym selfie z Taylor Swift.

Stormzy opowiada o procesie twórczym:

– Wejście do studia z Debbie i George’em było najpiękniejszą decyzją. To była naprawdę wyjątkowa sesja, której nie zapomnę do końca życia – odczuć to mógł każdy z nas. Tworzyliśmy coś, co – daj Boże – będzie żyło wiecznie. Coś, co ma duszę i uczucia oraz pochodzi z naprawdę nieskalanego miejsca. Wzięliśmy prawdę i zrobiliśmy z niej dzieło sztuki.


Nakręcony w Anglii teledysk, stworzony przez brytyjskiego reżysera Edema Wornoo, przedstawia Stormzy’ego w otoczonym wodą naturalnie oświetlonym domu. Klip bez trudu odzwierciedla ukryte w piosence emocje.

Oprócz ogłoszenia najnowszego singla, w zeszłym tygodniu Stormzy zapowiedział również współpracę z londyńskim festiwalem All Points East – „This Is What We Mean Day”, pełen niesamowitej muzyki dzień, który odbędzie się 18 sierpnia 2023 roku w Victoria Park. Bilety na wydarzenie trafią do ogólnej sprzedaży 17 listopada. Fani, którzy zamówili nadchodzący album w przedsprzedaży, już we wtorek otrzymają priorytetowy dostęp do biletów.