Nakhane, multidyscyplinarny artysta i muzyk z RPA prezentuje singiel „Do You Well” z udziałem Perfume Genius. Wyprodukowany przez Emre Türkmena z dodatkowym wsparciem Nile’a Rodgersa „Do You Well” to dźwiękowa oaza nu-disco, funku i elektronicznych melodii. Hedonistycznemu duchowi utworu towarzyszą dudniące linie basu i syntezatorowe akordy, przywodzące na myśl dzieła Donny Summer i Giorgio Morodera. Bezwstydnie przywołując i przekazując uczucia tęsknoty i pożądania…

Jak opowiada Nakhane:

„Część tekstu były humorystycznym komentarzem do tego, jak zwodnicze może być oświetlenie klubowe… Wszyscy wyglądamy trochę inaczej w otoczeniu świateł stroboskopowych. Żartowałem z samego siebie i pociągnąłem tę metaforę trochę dalej”.

Podążając śladami poprzedniego singla „Tell Me Your Politik” – „Do You Well” dowodzi, że Nakhane poszerza swoją paletę dźwiękową o bardziej energetyczne terytoria, z wyraźnym naciskiem na undergroundowe subkultury klubowe. Gościnny wokal w utworze to awangardowy muzyk Perfume Genius.

„Zawsze podejrzewałem, że śpiewanie z nim będzie rzeczą piękną. Podobał mi fakt, że jest to piosenka, która niekoniecznie była tym, czego ludzie od nas oczekiwali: smutna, eksplorująca traumę ballada. Zamiast tego chciałem, żebyśmy nagrali piosenkę-banger!” – opowiada Nakhame.

Towarzysząca singlowi oprawa wizualna jest manifestacją uformowaną przez Nakhane przy pomocy Jordana Rossiego (Years & Years, MNEK, Craig David, Griff). Klip skupia się na wzajemnym zauroczeniu i obawach dwóch czarnych, queerowych mężczyzn.


Do You Well” to pierwszy nowy materiał Nakhane od czasu wydania „Tell Me Your Politik” z udziałem Moonchilda Sanelly’ego i Nile’a Rodgersa. Wydany w lipcu i zasypany pozytywnymi recenzjami między innymi The Observer, OkayAfrica, The Line Of Best Fit, Nowness, CLASH i Pan-African Music.