Album “Depressed Lady” to pierwszy, wspólny projekt rodzeństwa Namysłowskich – Mary Rumi i Jacka Namysłowskiego. Jest to również fonograficzny debiut jazzowy córki, zmarłego w lutym Zbigniewa Namysłowskiego, Mary Rumi. Na płycie można usłyszeć m.in: Michała Miśkiewicza, Atom String Quartet, Tomasza Sołtysa czy Łukasza Poprawskiego.

Mary Rumi powraca do swoich jazzowych korzeni, by wraz ze swoim bratem Jackiem Namysłowskim zadebiutować albumem “Depressed Lady”. Mary chciała tą płytą wcielić repertuar słowno-muzyczny Taty – Zbigniewa Namysłowskiego – do kanonu piosenek jazzowych, które niejednokrotnie otrzymały laury na opolskim festiwalu i były wykonywane przez tuzy polskiej wokalistyki, nie tylko jazzowej; Kalinę Jędrusik, Fryderykę Elkanę, Łucję Prus, Ewę Bem, ale i wielkiego Czesława Niemena czy nieodżałowanego Andrzeja Zauchę.

Na płytę składa się 12 piosenek, które zostały zaaranżowane przez Jacka Namysłowskiego. Osiem z dwunastu pozycji na albumie to właśnie utwory Zbigniewa Namysłowskiego, z tekstami różnych autorów, w tym: Wojciecha Młynarskiego (Kocham się w poecie), Agnieszki Osieckiej (Wyszłam z domu, nie wróciłam), Jana Wołka (Zmęczona miłość) i Ryszarda Grońskiego (Sprzedaj mnie wiatrowi), a także słowami Mary napisanymi do wcześniej istniejących utworów instrumentalnych (m.in. Ani słowa/Not a Word, Sekretnie i poufnie/Secretly and Confidentially, Wsłuchaj się w wiatr/ Listen to the Wind). Do tego są też trzy piosenki autorstwa Mary (As we, Ghathijiin, Powstawanie) i jedna Jacka (Opadam o kwintę). Dwie kompozycje Mary są w języku angielskim, pozostałe są w języku polskim.

W projekcie zgodzili się wziąć udział w sekcji rytmicznej: Tomasz Sołtys (fortepian), Michał Kapczuk (kontrabas), Michał Miśkiewicz (perkusja); w sekcji dętej: Robert Murakowski (trąbka, flugelhorn), Łukasz Poprawski (saksofon altowy, fagot), Tomasz Wendt (saksofon tenorowy), Jacek Namysłowski (puzon, baryton marszowy, flet poprzeczny). Sekcja smyczkowa to niezastąpiony Atom String Quartet.