Zespół Algiers zapowiedział wydanie nowego albumu – następcy „The There Is No Year” z 2020 roku, który był opisywany jako „elektryzujący i nieprzewidywalny” oraz „precyzyjny, przemyślany i potężny”. Czwarty studyjny album Algiers będzie nosił tytuł “SHOOK” i zostanie wydany przez Matador Records 24 lutego 2023 roku!

Album powstał z udziałem wielu gości – od ikon, aż po przyszłe gwiazdy: Big Rube (The Dungeon Family), Zack De La Rocha (Rage Against The Machine), Billy Woods, Backxwash, Mark Cisneros (The Make-Up), Samuel T. Herring (Future Islands), Jae Matthews (Boy Harsher), Latoya Kent (Mourning [A] Blkstar), Nadah El Shazly, Deforrest Brown Jr. (Speaker Music), Patrick Shiroishi, And Lee Bains III.

“SHOOK” to piorunochron dla nieuchwytnej, ale uniwersalnej energii i uczucia. Wielość głosów, duchowy i geograficzny powrót do domu, koncepcja komunii w płonącym świecie, historia końca związku, letnia impreza na ganku w Atlancie. Ostatecznie, jest to 17-utworowy zestaw najbardziej rozwijającej umysł i porywającej muzyki, jaką będzie można usłyszeć w najbliższym czasie!

Album “SHOOK” jest jednocześnie wyjątkowo radosny i podniosły. Powstał gdy wokalista Franklin James Fisher i Ryan Mahan wrócili na kilka miesięcy do rodzinnej Atlanty, odczuwając rosnącą presję i wypalenie jako muzycy koncertowi. Wywołało to intensywny okres tworzenia bitów, przyjacielskich spotkań, podczas których poświęcili wiele godzin na oglądanie Rhythm Roulette, Against the Clock i odkrywaniu alt-rapowych utworów na YouTube. Powrót do arcydzieła nowojorskiego rapu inspirowanego punkiem z lat 70-tych “Subway Theme” DJ-a Grand Wizarda Theodore’a posłużył jako podstawa ich inspiracji dla połączenia miejskich i kontrkulturowych stylów na albumie.

Wraz z zapowiedzią “SHOOK” udostępniono utwór Irreversible Damage, w którym udział bierze Zack De La Rocha z legendarnego zespołu Rage Against The Machine! “Koniec tej piosenki to dźwięk radości” – mówi frontman Algiers, Franklin James Fisher. “Tak właśnie brzmi nadzieja w 2022 roku, kiedy wszystko się wali”. Singiel pojawia się po niedawno opublikowanym singlu „Bite Back” z udziałem Billy’ego  Woodsa i Backxwasha.

Zespół powróci na koncerty w Wielkiej Brytanii i Europie na początku 2023 roku docierając także na jeden koncert do Polski!

Algiers wystąpi w warszawskim klubie Niebo 25 lutego 2023 roku!