28 października nakładem U Know Me Records w formie limitowanej edycji winylowej ukazał się album formacji Late Night Poems – “Ostatni Dzień Lata”. Zespół w swojej formule łączy akustyczny jazz wykonywany przez czołowych muzyków polskiej jazz sceny z poezją i spoken word. O albumie entuzjastycznie wypowiadali się m.in. Praktik i Envee.

Na płycie dominuje szlachetne brzmienie fortepianu, kontrabasu, trąbki i perkusji, które obsługują jedni z topowych muzyków na polskiej scenie jazzowej: Piotr Lemańczyk – kontrabas, Dawid Fortuna – perkusja, Michał Szkil – fortepian, Tomasz Nowak – trąbka. Muzycznie na płycie znajdziemy zarówno swing jak i groove, elementy free oraz subtelne, przestrzenne współgranie poszczególnych muzyków. 

Materiał, który powstał podczas spontanicznej sesji nagraniowej niesie w sobie ducha wolności, improwizacji i uważnego słuchania siebie nawzajem. To muzyczna i poetycka podróż krętą ścieżką prowadzącą od plaż Bałtyku, przez ulice jednego z robotniczych miast i nocne studio w radiu, aż po egzystencjalne rozważania. Za ideę płyty, warstwę tekstową i spoken word odpowiada Bartłomiej „Eskaubei” Skubisz


Płyta Late Night Poems – “Ostatni Dzień Lata” ukazuje się 28 października w limitowanej winylowej edycji (numerowane unikalne kolorystycznie egzemplarze) nakładem wydawnictwa U Know Me Records. Warstwę graficzną płyty zaprojektował uznany ilustrator i grafik – Maciej Grochot znany jako Animisiewasz Startt, w oparciu o fotografie Soni Gorczak, której zdjęcia są również dołączone w formie pocztówek do limitowanej wersji płyty. 

Album dostępny jest stronie wydawcy.