Świąteczny album Alicii Keys zatytułowany “Santa Baby” ukaże się 4 listopada wyłącznie w Apple Music z dźwiękiem przestrzennym. Będzie się składać z 11 utworów, w tym siedmiu coverów, świątecznych klasyków i czterech autorskich utworów napisanych przez Keys.

“Uwielbiam tę muzykę! To cudowne uczucie!” – mówi Alicia. „Wybrałam każdą piosenkę na podstawie moich ulubionych piosenek wszech czasów, a nowe napisałam w oparciu o prawdziwe świąteczne emocje i historie”.

Dodaje:

„Święta to piękny czas na zwolnienie tempa, bycie z tymi, których kochasz i nadanie im znaczenia! “Santa Baby” z pewnością będzie idealną świąteczną ścieżką dźwiękową”.


Główny singiel albumu, „December Back 2 June”, zostanie wydany 28 października. Fani mogą spodziewać się telewizyjnych występów Keys w nadchodzących tygodniach. “Santa Baby” będzie drugim w tym roku projektem artystki. Album nagrany został podczas trasy ALICIA + KEYS WORLD TOUR.

W sierpniu 15-krotna zdobywczyni Grammy wydała “KEYS II”, luksusową edycję jej albumu z 2021 roku zatytułowany “KEYS”. “KEYS II” zawiera nowe piosenki z Brent Faiyaz („Trillions”) i Lucky Daye („Stay”), a także remiksy jej utworu „In Common” z 2016 roku.