Pip Millett prezentuje debiutancki albumu zatytułowany „When Everything Is Better, I’ll Let You Know”. 24-letnia artystka z Manchesteru śpiewa o zerwaniu i swoim niewdzięcznym nawyku bycia opiekunką w związku. Pip nigdy nie unika trudnych tematów.

Już wcześniej wydane utwory „Ride with Me” i „Downright” podkreślają talent Pip do łączenia dawnych dźwięków z nowymi w celu stworzenia współczesnego i ponadczasowego brzmienia. Jej surowy liryzm pozwala dokładnie przyjrzeć się wszystkim ścieżkom, które doprowadziły ją tu, gdzie jest teraz. Pip zmaga się z nierównościami, wykorzystując własne doświadczenia i relacje jako główną inspirację dla nadchodzącego projektu. To właśnie poczucie klarowności czyni z niej renesansową artystkę, zdolną do refleksji nad otaczającym ją kulturowym krajobrazem.

Biorąc pod uwagę zarówno samą Wielką Brytanię, jak i inne terytoria, Pip Millett wciąż przyciąga uwagę mediów i ma duże wsparciee ze strony radia. Nadchodząca płyta udowadnia, że jej autentyczny i zgodny z formą rozkwit jest miksturą, której publiczność nigdy nie ma dość. Ta ekscytująca artystka już wkrótce udowodni, że wszystkie jej talenty i ukłony krytyków są dopiero początkiem.