Na profilu Youtube U Know Me Records oraz w serwisach streamingowych pojawił się właśnie utwór „Nocne radio”. Jest to drugi singiel zwiastujący nadchodzące winylowe wydawnictwo zespołu Late Night Poems „Ostatni Dzień Lata”. To płyta utrzymana w klimacie akustycznego jazzu i spoken word zainicjowana przez tekściarza i rapera Bartłomieja „Eskaubei” Skubisza, a zagrana przez czołowych polskich muzyków jazzowych – Piotra Lemańczyka, Tomasza Nowaka, Michała Szkila i Dawida Fortunę.

Materiał, który powstał podczas spontanicznej sesji nagraniowej, niesie w sobie ducha wolności, improwizacji i uważnego słuchania siebie nawzajem. To muzyczna i poetycka podróż krętą ścieżką prowadzącą od plaż Bałtyku, przez ulice jednego z robotniczych miast i nocne studio w radiu, aż po egzystencjalne rozważania.


Album można już zamawiać w przedsprzedaży w sklepie U Know Me Records, a jego premiera przewidziana jest na 28 października. Płyta ukazuje się w limitowanej kolorowej edycji (każdy winyl w innym kolorze) z okazałą czterostronną okładką zaprojektowaną przez Macieja Grochota (Animisiewasz Startt) z wykorzystaniem zdjęć Soni Gorczak. Dostępna jest również wersja czarna.

Premierowe koncerty Late Night Poems odbędą się 12 listopada w dworku Białoprądnickim w Krakowie oraz 13 listopada w Kino za Rogiem Cafe w Rzeszowie.