W czwartek, 22 września odbył się premierowy koncert Wojtek Mazolewski Quintet w warszawskim klubie Jassmine. Album “Spirit To All” to nowy, autorski materiał WMQ. Płyta jest świadectwem witalności i kreatywności kwintetu który wyrusza tu na głębokie wody.

“To album nagrany z potrzeby naszego ducha. Mam na myśli nas jako osobne indywidualności, ale także nas jako zespół. Przygotowując się do nagrań czułem jednoczesną świadomość swojej indywidualnej jaźni i połączenia między tym a wszystkim innym. Czułem potrzebę wyrażenia jedności ze wszystkim co mnie otacza. Czuliśmy tą potrzebę także jako zespół i ze muzyką możemy wyrazić to najlepiej. Do roku 2020 bardzo dużo koncertowaliśmy na całym świecie. To było fascynujące jak nas to rozwinęło. Pomimo ograniczeń w podróżowaniu i itd chcieliśmy powiedzieć jesteśmy, jesteśmy razem. Wyrazić ze czujemy się złączeni z naszymi przyjaciółmi w różnych miejscach na świecie, wyrazić wdzięczność za ich przyjażn i obecność. To płyta o potrzebie duchowości i czułego pełnego zrozumienia i tolerancji rozwoju.”

“Spirit To All” to muzyka w jakiej można się zanurzyć i opłynąć.

Kompozycja tytułowa Wojtka Mazolewskiego nawiązuje do najlepszych tradycji bluesa i spiritual jazzu. Słychać tu żarliwość uczuć, pasję i słowiańską duszę zespołu. Powoli rozwijająca się kompozycja zabiera słuchacza w długą podróż w głąb siebie – warto poddać się natchnionej grze muzyków, by odszukać, poczuć i „wyrzucić” z siebie nagromadzone emocje. Całość niesiona jest liryczną grą sekcji dętej opartej na fundamentalnej partii basu granego smyczkiem (arco) oraz palcami (pizicatto). Ta muzyka przynosi antidotum na niełatwe czasy. W ekspresyjnych dźwiękach wybrzmiewają niepokój i ból towarzyszące nam w ostatnim czasie, równocześnie niosą one jednak nadzieję i wsparcie.

„Muzyka to piękny, oczyszczający rytuał. Quintet potrafi być w tym głęboko, być razem i przekuć najgorsze doświadczenia w pozytywną energię.” – mówi Wojtek Mazolewski

Warszawska publiczność miała wspaniałą okazje żeby uczestniczyć w premierze nowej muzyki Wojtek Mazolewski Quintet na żywo.

[flickr_set id=”72177720302609396″]