Robert Glasper to amerykański pianista, producent muzyczny i autor tekstów, którego kariera łączy kilka różnych gatunków muzycznych i artystycznych, głównie skupionych wokół jazzu. Do tej pory artysta zdobył cztery nagrody Grammy i otrzymał dziewięć nominacji w ośmiu kategoriach. Przełomowy albumem Glaspera jest „Black Radio”, za który zdobył nagrodę Grammy 2013 za najlepszy album R&B. Po tym sukcesie występował na różnych płytach, w tym grając na klawiszach w „To Pimp a Butterfly” Kendricka Lamara i wygrywając kolejną Grammy za utwór „These Walls”. Trwająca seria albumów z cyklu „Black Radio” stała się wizytówką muzyką, z gośćmi takimi jak Yasiin Bey, Jill Scott czy Erykah Badu.

„Black Radio” jest pierwszym krążkiem w historii, który zadebiutował jednocześnie w pierwszej dziesiątce 4 różnych gatunków list przebojów: Hip Hop R&B, Urban Contemporary, Jazz i Contemporary Jazz. Sukces ten został następnie powtórzony przez „Black Radio 2”, a w tym roku „Black Radio 3”.

Glasper napisał także muzykę do nagrodzonego Emmy filmu dokumentalnego „Apollo”, zdobył nagrodę Grammy za ścieżkę dźwiękową do „Miles Ahead” i skomponował muzykę do „The Photograph” Issy Rae.

Publiczność zgromadzona w Pradze Centrum miała możliwość posłuchania całego przekroju twórczości Glaspera. Nie zabrakło znakomitości ze wspomnianych albumów „Black Radio”.


Przed koncertem Glaspera, publiczność miała okazję wysłuchać Tropical Soldiers in Paradise, którzy swoją podróż rozpoczęli w 2017 roku, jako oniryczne trio (gitara, beat maszyna, ksylofon i conga), do którego z czasem dołączyła sekcja dęta oraz piano. Dziś, Tropical Soldiers in Paradise, to sześcioosobowa jednostka, wywodząca się z różnych środowisk muzycznych, łącząca oldschoolowy hip hop z jazzem, dubem, calypso i latynoafrykańską rytmiką. W 2022 roku grupa zaprezentowała słuchaczkom dwie EPki.