W 2018 roku Jacob Banks za album “Village” zyskał same pochlebstwa, pierwsze miejsca w rankingach albumów R&B oraz gigantyczne osiągi w pozyskiwaniu odbiorców. Kariera nie wywarła na nim zmiany postrzegania wartości, co demonstruje najnowszym wydawnictwem “Lies about the war“. Tytuł albumu należy odbierać dosłownie. Artysta bowiem sam tak opowiada o płycie:

„Gdy żołnierze powracają z wojny opowiadają skomplikowane historie o tym, co się tam wydarzyło. Są to jednak opowieści pochodzące tylko z ich perspektywy” – wyjaśnił Banks.„Mówi się, że zwycięzcy pozornie dyktują jak brzmi historia, ponieważ to oni ją przetrwali. Oznacza to, że musimy wierzyć, że jesteśmy bohaterami naszej własnej historii”.


Banks wyruszy jesienią w trasę promującą najnowszy album i poprzedni materiał, w tym EPkę “For My Friends” z 2021 roku. Ogromna światowa trasa koncertowa rozpoczyna się w Ameryce Północnej 28 września w The Fillmore w San Francisco w Kalifornii. Następnie wystąpi w innych głównych miastach USA, po czym zakończy pierwszy etap 31 października w Varsity Theatre w Minneapolis w Minnesocie.