Wiadomość dla fanów serii Polish Jazz! Do sprzedaży trafiają dwa kolejne tytuły z serii – vol. 86 i 87 w edycji na kolorowych winylach. Są to albumy „Slow Food” ZK Collaboration oraz „Kwiateczki” Kuba Więcek Trio z Pauliną Przybysz. Albumy wytłoczono na 180-gramowym winylu w kolorze przezroczyście białym („Slow Food”) oraz przeziernym fiolecie („Kwiateczki”). Na wewnętrznej kopercie umieszczone są komentarze w języku polskim i angielskim, więc można nimi obdarować także obcojęzycznych miłośników jazzu.


Jednocześnie z premierą albumu LP dla fanów preferujących słuchanie wersji cyfrowych pojawił się na portalach utwór singlowy „Sweety” w nowej technologii Dolby Atmos. „Sweety” jest balladą z pogranicza jazzu i rock opery. Queen, Frank Zappa, Iron Maiden, czy The Doors są wielką inspiracją dla ZK Collaboration! Nie zapominajmy jednak, że „Sweety” jest elementem Slow Food’owego labiryntu smaków i doznań.

„Jeśli coś nam smakuje, chcemy żeby to trwało. Dokładnie tak samo jest z naszym singlem. Jest wolny, balladowy. Można w nim znaleźć wszystkie smaki od jazzu, przez rock operę po piękne akustyczne brzmienie w solowej partii fortepianu. Jak już to znajdziemy, możemy na spokojnie się tym utworem delektować”.


Kuba Więcek czuje się w serii Polish Jazz jak u siebie w domu, Paulina Przybysz podbija ją kobiecą energią oraz śpiewem, co nie zna granic. Ich wspólny projekt pt. „Kwiateczki” jest ucieleśnieniem teorii, która definiuje jazz jako wolność. „Kwiateczki” to nowe odczytanie „Pieśni świętojańskiej o Sobótce” Jana Kochanowskiego. Kuba i Paulina spojrzeli na „Pieśń…” oczami swojego pokolenia, czego rezultatem jest dwanaście piosenek brzmiących świeżo i współcześnie, chociaż teksty pochodzą z epoki renesansu. Muzycznie jest to zbiór fascynacji i inspiracji Kuby elektroniką i hip hopem, ale u podłoża wszystkiego znajduje się jego Trio i jazz, od którego wszystko się zaczęło. Jest to pierwszy wokalno-instrumentalny album w serii od 1989 roku (vol. 76).