Po entuzjastycznym 2021 roku, w którym ukazał się jego chwalony przez krytyków drugi album „Life By Misadventure”, i obszernym tegorocznym cyklu festiwalowym, Rory Graham (aka Rag’n’Bone Man) prezentuje zaskakujący nowy utwór „Circles” z udziałem angielskiego rapera Oceana Wisdoma.


Rory zaprosił do współpracy nad nowym singlem wieloletniego przyjaciela z Brighton. Powstały utwór to celebracja lata z organicznym połączeniem muzycznych głosów i talentów. Odkąd Rory i Ocean się poznali, obaj zrobili duże kroki w karierze. Charakterystyczny styl Oceana przyciągnął uwagę dzięki jego szybkiemu rapowaniu w utworze „Walkin” z 2014 roku, a także jego współpracy z Dizzee Rascalem w jego utworze „Revvin” z 2018 roku.

Graham komentuje współpracę:

„Ocean i ja znamy się od dawna, jeszcze z Brighton. Początkowo byliśmy połączeni przez Rum Committee i oboje wydawaliśmy muzykę w High Focus Records. Uważnie obserwowałem jego karierę i stał się prawdziwą potęgą. Dobrze jest w końcu nagrać razem piosenkę – to było nieuniknione!”.

Ocean powiedział: 

„Byłem fanem Rags, odkąd Prince Kong pokazał mi «still got the blues». Pamiętam, jak oglądałem go na Slip Jam, a także wielu cypherach Rum Committee – wszyscy mówiliśmy, że jeśli nie zrobi wielkiej kariery, muzyka jest zepsuta! Miło było więc zobaczyć, jak radzi sobie tak dobrze. Kilka lat później w końcu połączyliśmy siły na jego nowym singlu «Circles». Dziękuję za zaproszenie do tego wielkiego letniego specjału!”.

Ostatni album studyjny Rag’n’Bone Mana „Life By Misadventure”, z takimi hitami jak „Human” i „Giant”, był jednym z największych albumów zeszłego roku. Wzniósł się na szczyt brytyjskich list przebojów, utrzymał pozycję w Top 10 przez 7 tygodni, a następnie zdobył złoto. Od tego czasu artysta dał kilka niesamowitych występów, w tym na BRIT Awards i Olympics Homecoming Concert podczas ostatniej kampanii promocyjnej. Album został ciepło przyjęty w mediach: „Sunday Times” uznał go za „jeden z albumów roku”, a 4-gwiazdkowa recenzja „MOJO” odnotowała „rozkwitające” teksty piosenek. Pierwsze trzy single z albumu — „All You Ever Wanted”, „Anywhere Away From Here” (z P!nk) i „Alone” — także podbiły radio.