Tangerine Records, wytwórnia Ray Charlesa założona w 1962 roku, ogłosiła plany ponownego wydania jego albumu z 2006 roku “Ray Sings, Basie Swings“. Zremasterowana wersja będzie dostępna 23 września we wszystkich serwisach streamingowych, a także po raz pierwszy od dekady na CD i podwójnym winylu.

12-ścieżkowy album zawiera niepublikowane wcześniej nagrania Charlesa z lat 70. w połączeniu z kompozycjami Count Basie Orchestra. „Let the Good Times Roll”, który zdobył Best R&B Performance na 3rd Grammy Awards ma rolę singla i pojawia się jako lyric video.


Pomysł pośmiertnego wydania “Ray Sings, Basie Swings” pojawił się w 2005 roku. John Burk, ówczesny szef Concord Records, znalazł taśmę z napisem „Ray / Basie”.

„Byłem podekscytowany, ponieważ nie było żadnych wcześniejszych nagrań Raya Charlesa z Basie… i praktycznie pobiegłem, aby umieścić taśmy na maszynie” – mówi Burk.

Kiedy Burk puścił taśmę, dowiedział się, że nie była to prawdziwa współpraca między Charlesem a zespołem Basie. Zamiast tego były to osobne sety wykonywane na koncertach w Niemczech i Anglii. Żeby jeszcze bardziej skomplikować sprawę, nagranie zespołu Charlesa nie brzmiało zbyt dobrze. Tylko nagrania wokalne Charlesa udało się uratować. Burk wpadł wtedy na pomysł, aby zrekrutować współczesny Count Basie Band do nagrywania nowych utworów instrumentalnych, zwłaszcza że Charles był fanem Basie.

Album zawiera także niektóre z charakterystycznych utworów Charlesa w tym „I Can’t Stop Loving You”, „Busted” i „George on My Mind”.