Wielokrotnie nagradzany piosenkarz, autor tekstów i światowy idol muzyki latynoskiej, Ozuna, łączy siły z bezkompromisową dominikańską raperką Tokischą. „Somos Iguales” to zaraźliwy, taneczny utwór, który zachęca słuchacza do porzucenia wszelkich zahamowań. Premierze towarzyszy nakręcony w Madrycie teledysk.


W narracji „Somos Iguales” artyści wzywają do równości i inkluzywności, podkreślając moc muzyki i tańca jako jednoczącej siły, która przekracza społeczne i kulturowe bariery. Swoim potężnym głosem Ozuna stwierdza, że „tutaj wszyscy jesteśmy tacy sami”. Tokischa dodaje utworowi magii autentyczności.

„Somos Iguales” ożywia klasyczny reggae dancehall, wykorzystując fragmenty oryginalnego utworu „Rich Girl” (1993) brytyjskiego duetu Louchie Lou i Michie One. Piosenka została wyprodukowana przez DJ-a Luiana, Mambo Kingz, Jowny i Hydro, co zaowocowało połączeniem współczesnego reggaetonu i dembow.

Koncepcja  teledysku do „Somos Iguales” w reżyserii Nuno Gomesa oddaje główne przesłanie utworu z nieco innej perspektywy. Widzimy w nim artystów włamujących się do sali, w której odbywa się spotkanie z przywódcami różnych narodów. Zahipnotyzowani muzyką Ozuny i Tokischy, wszyscy w pokoju, przywódcy, organy ścigania i sami artyści, wspólnie tańczą w tym samym rytmie.