Po długo oczekiwanej, sobotniej zapowiedzi filmu „Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu” na Comic Conie w San Diego, światło dzienne ujrzała EPka „Wakanda Forever Prologue”.


Projekt zawiera cover Boba Marleya i The Wailers „No Woman No Cry” w wykonaniu nigeryjskiej artystki Temsa. Ponadto usłyszeć na niej możemy „A Body, A Coffin” w wykonaniu pochodzącej z Ghany Amaarae i „Soy” meksykańskiego rapera Santa Fe Klan. EPka została wyprodukowana przez laureata Oscara, Grammy i Emmy, kompozytora Ludwiga Göranssona.


Ryan Coogler i Göransson komentują wydawnictwo:

– Ten prolog to pierwsze muzyczne spojrzenie na „Wakanda w moim sercu”. Świat dźwięków tego filmu zrodził się podczas długich podróży do Meksyku i Nigerii. Spędzaliśmy dni, pracując z muzykami, którzy uczyli nas o kulturowych, społecznych i historycznych kontekstach swojej muzyki. Stworzyliśmy wspólnie katalog nagrań instrumentalnych oraz wokalnych, który eksplorował zarówno tradycyjne, jak i nietradycyjne wykorzystanie muzycznego materiału. Wieczorami odbywaliśmy sesje nagraniowe ze współczesnymi artystami, którzy odpowiadają bohaterom i tematyce filmu. Używając scenariusza jako bazy, zaczęliśmy budować muzyczny słownik dla przedstawionych w filmie postaci, fabuły oraz kultur. Zarówno muzyka instrumentalna, jak i ścieżka dźwiękowa do „Wakanda w moim sercu” powstały w organiczny sposób. Tworzą całość, która przybliży pasjonujący świat dźwięków stworzonych na potrzeby „Czarnej Pantery”.


W filmie Marvel Studios „Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu” królowa Ramonda (Angela Bassett), Shuri (Letitia Wright), M’Baku (Winston Duke), Okoye (Danai Gurira) i Dora Milaje (Florence Kasumba) chronią naród przed interwencją światowych potęg po śmierci króla T’Challi. Gdy Wakandczycy starają się zaakceptować bieg historii, bohaterowie muszą połączyć siły z Nakią (Lupita Nyong’o) oraz Everettem Rossem (Martin Freeman) i wytyczyć nową ścieżkę dla królestwa Wakandy. Poza Tenochą Huertą jako królem ukrytego podmorskiego narodu, w filmie występują również Dominique Thorne, Michaela Coel, Mabel Cadena i Alex Livanalli.

„Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu” wejdzie na ekrany kin 11 listopada.