Wspaniały organista Ronnie Foster powraca do Blue Note Records z albumem „Reboot”. To pierwszy od 36 lat nowy album, który ukazuje się 50 lat po jego debiucie (“Two Headed Freap” z 1972 roku.) Dziewięć utworów, które zostały nagrane w legendarnym Capitol Studios to nowy początek dla Fostera. Płyta zawiera tytułowy utwór “Reboot”, w którym Foster gra na organach, jego syn Chris Foster na perkusji, a Michael O’Neill na gitarze.

Słuchacze na całym świecie poznali grę Fostera, czy to podczas jego znakomitego wykonania w utworze “Summer Soft” z płyty Steviego Wondera z 1976 roku “Songs In The Key Of Life”, czy na bestsellerowych albumach George’a Bensona, takich jak “Breezin'”,  jak również w klasycznym utworze hip-hopowym “Electric Relaxation” A Tribe Called Quest, w którym wykorzystano sample utworu “Mystic Brew” z płyty Two Headed Freap, wznowionej niedawno w serii Classic Vinyl Reissue w Blue Note.

Urodzony w Nowym Jorku klawiszowiec, zwrócił na siebie uwagę współzałożyciela Blue Note, Francisa Wolffa, w 1970 roku, kiedy to jako sideman współtworzył dźwięki niezwykłego funkowego albumu “Blue Note Alive! ” gitarowej legendy Granta Greena. Kilka miesięcy po śmierci Wolffa, Ronnie oficjalnie podpisał kontrakt z Blue Note, a George Butler uczynił go jednym ze znakomitych hammondzistów wytwórni, umieszczając go w gronie takich artystów jak: Jimmy Smith, Larry Young czy Dr. Lonnie Smith. Two Headed Freap był pierwszym z serii pięciu znakomitych albumów jazz-funkowych, które Foster nagrał dla Blue Note w latach 70. Po nim ukazały się  “Sweet Revival, Live: Cookin’ with Blue Note at Montreux”, “On the Avenue” oraz “Cheshire Cat”. Odtwórz naszą playlistę “Ronnie Foster: The Finest” zawierającą najważniejsze utwory z dyskografii organisty Blue Note.

W booklecie do albumu Ronnie dziękuje jednej bardzo ważnej osobie w jego życiu, która odeszła w 2021 roku:

“Ten album jest dedykowany pamięci mojego brata, przyjaciela, kumpla z Buffalo i bohatera jakim był Dr. Lonnie Smith, który był jednym z najlepszych na świecie muzyków grających na organach Hammonda B3.”