Zainspirowana stylem, m.in. Adele i Eryki Badu, Selah Sue tworzy wyjątkowy amalgamat soulu, r&b, jazzu i popu, która zaczarowała Europę i podbiła serca słuchaczy w naszym kraju. Belgijska artystka zawita do naszego kraju 24 października 2022 roku, by w warszawskiej Progresji zaprezentować m.in. materiał z najnowszej, wydanej w tym roku płyty “Persona”.

Bilety trafiły już do sprzedaży!

Bilety w cenie 130 PLN do nabycia od środy, 13 lipca od godziny 11.00 na fource.pl, GoOut.pl, Eventim.pl, eBilet.pl, Going.pl oraz w Empikach.


Jej debiutancki album stał się muzyczną sensacją roku 2011 i otworzył drzwi do międzynarodowej kariery. Na koncie ma współpracę wieloma artystami, w tym z Cee-lo Greenem i Childish Gambino, otwierała koncerty przed samym Prince’em, a nawet wystąpiła na królewskim weselu w Luksemburgu w 2012 roku.


Zaczęła grać na gitarze akustycznej i komponować własne piosenki w wieku 15 lat, a jako nastolatka umiejętnie doskonaliła swoją charakterystyczną mieszankę soulu, hip-hopu, funku i reggae. W wieku 20 lat podpisała kontrakt płytowy a wspomniany już debiutancki album Sue odniósł błyskawicznie sukces, podbijając listy przebojów w Belgii i docierając do pierwszej dziesiątki w kilku innych krajach europejskich, w tym we Francji i Holandii. Hity „This World” i „Crazy Vibes” dotarły do szczytów list przebojów i zapewniły jej wyprzedane trasy koncertowe oraz występy na największych festiwalach na całym Starym Kontynencie. Drugi album Sue, „Reason”, poprzedzony przebojowym singlem „Alone”, osiągnął w marcu 2015 roku pierwsze miejsce w Belgii i również trafił do pierwszej dziesiątki holenderskich list przebojów.

Po przerwie Sue powróciła w 2020 roku z EPką „Bedroom”, a w następnym roku zaprezentowała single „Hurray” oraz „Pills”. Obie piosenki znalazły się na jej trzecim albumie, „Persona”, który ukazał się w marcu tego roku. Spokojniejsze, o wyraźnie osobistym zabarwieniu niż jej pierwsze dwa albumy, piosenki na „Personie” zostały zainspirowane techniką terapeutyczną, zwanej dialogiem głosowym, która koncentruje się na akceptacji różnych aspektów własnej osobowości.