Zainspirowana stylem, m.in. Adele i Eryki Badu, Selah Sue tworzy wyjątkowy amalgamat soulu, r&b, jazzu i popu, która zaczarowała Europę i podbiła serca słuchaczy w naszym kraju. Belgijska artystka zawita do naszego kraju 24 października 2022 roku, by w warszawskiej Progresji zaprezentować m.in. materiał z najnowszej, wydanej w tym roku płyty “Persona”.

Bilety w cenie 130 zł do nabycia od środy, 13 lipca od godziny 11:00.

Jej debiutancki album stał się muzyczną sensacją roku 2011 i otworzył drzwi do międzynarodowej kariery. Na koncie ma współpracę wieloma artystami, w tym z Cee-lo Greenem i Childish Gambino, otwierała koncerty przed samym Prince’em, a nawet wystąpiła na królewskim weselu w Luksemburgu w 2012 roku.


Zaczęła grać na gitarze akustycznej i komponować własne piosenki w wieku 15 lat, a jako nastolatka umiejętnie doskonaliła swoją charakterystyczną mieszankę soulu, hip-hopu, funku i reggae. W wieku 20 lat podpisała kontrakt płytowy a wspomniany już debiutancki album Sue odniósł błyskawicznie sukces, podbijając listy przebojów w Belgii i docierając do pierwszej dziesiątki w kilku innych krajach europejskich, w tym we Francji i Holandii. Hity „This World” i „Crazy Vibes” dotarły do szczytów list przebojów i zapewniły jej wyprzedane trasy koncertowe oraz występy na największych festiwalach na całym Starym Kontynencie. Drugi album Sue, „Reason”, poprzedzony przebojowym singlem „Alone”, osiągnął w marcu 2015 roku pierwsze miejsce w Belgii i również trafił do pierwszej dziesiątki holenderskich list przebojów.


Po przerwie Sue powróciła w 2020 roku z EPką „Bedroom”, a w następnym roku zaprezentowała single „Hurray” oraz „Pills”. Obie piosenki znalazły się na jej trzecim albumie, „Persona”, który ukazał się w marcu tego roku. Spokojniejsze, o wyraźnie osobistym zabarwieniu niż jej pierwsze dwa albumy, piosenki na „Personie” zostały zainspirowane techniką terapeutyczną, zwanej dialogiem głosowym, która koncentruje się na akceptacji różnych aspektów własnej osobowości. 

Selah Sue zaprosi fanów do swojego wyjątkowej urody świata już 24 października 2022, dając koncert w warszawskiej Progresji. Bilety w cenie 130 PLN do nabycia od środy, 13 lipca od godziny 11.00 na fource.pl, GoOut.pl, Eventim.pl, eBilet.pl, Going.pl oraz w Empikach.