Loyle Carner wydał swój nowy singiel „Hate”, będący niezwykłym odejściem od wszystkiego, co robił wcześniej, i oszałamiającą latarnią morską dla wszystkiego, co ma nadejść. Singlowi towarzyszy klip nakręcony przez samego Carnera wraz z Gregiem Hackettem, który doskonale oddaje przesłanie utworu.

„To jedna z niewielu piosenek stworzonych z nienawiścią – wyjaśnia artysta. – Byłem zły na świat, przestraszony i przytłoczony. Nie ma tu żadnego filtra. Tak naprawdę to tylko strumień świadomości, który prowadzi do zrozumienia, że nienawiść jest zakorzeniona w strachu. Przypomina mi chwile, kiedy czerwona mgła przejmuje kontrolę i uczucie samotności, gdy reszta mgły opada. Stajesz się arogancki i wrażliwy jednocześnie. Słucham tej piosenki w nocy, w aucie. Zwłaszcza po kłótni, kiedy trzeba trochę odetchnąć” – dodaje.


Spośród wielu głosów w dzisiejszej muzyce, Loyle Carner jest jednym z najważniejszych i najbardziej ekscytujących, zdobywając nominacje do Mercury i Brit Awards i czyniąc go jednym z najbardziej lubianych artystów na muzycznej scenie Wielkiej Brytanii.