Legendarna piosenkarka/pianistka i bohaterka kultury, Roberta Flack, otrzyma klucze do Nowego Jorku. Stanie się to 16 lipca podczas 20. dorocznego festiwalu jazzowego St. Albans w St. Albans w stanie Queens w stanie Nowy Jork.

Zaszczyt jest jedną z wielu nagród i wyróżnień przyznanych w ostatnich latach artystce, znanej na całym świecie z singli „The First Time Ever I Saw Your Face”, „Killing Me Softly with His Song” i „Feel Like Makin’ Love ”, a także jej przebojowych duetów z Donnym Hathawayem „Where Is the Love” i „The Closer I Get to You” oraz innych piosenek z list przebojów.


W 2020 roku Flack została uhonorowana nagrodą GRAMMY Lifetime Achievement Award. Rok wcześniej otrzymała prestiżową nagrodę Clark and Gwen Terry Courage Award od Jazz Foundation of America, a w 2017 roku Manhattan Town Hall Friend of the Arts. Na początku tego roku została uhonorowana tablicą poświęconą historycznej budce alarmowej na Capitol Hill w Waszyngtonie, która została przywrócona przez Kapitułę Konstytucyjną Cór Rewolucji Amerykańskiej i znajduje się w pobliżu słynnego klubu jazzowego Mr. Henry’s, gdzie pod koniec lat sześćdziesiątych mieszkała.


W tym roku bezpłatny St. Albans Jazz Festival odbędzie się w sobotę 16 lipca w St. Albans Park, z udziałem piosenkarki Reginy Belle, sensacji jazzowej Normana Browna, gwiazdy filmowej Leona i jego zespołu The Peoples oraz The Peoples. St. Albans All-Star Band. To bezpłatne wydarzenie plenerowe, którego gospodarzem jest aktorka/komiczka Phyllis Stickney, produkowane jest przez Black Spectrum Theatre Company; który niedawno obchodził 50. rocznicę zapewnienia produkcji teatralnych, koncertów muzycznych, pozaszkolnych programów edukacyjnych dla młodzieży, forów dla seniorów i seminariów zdrowotnych. St. Albans ma spuściznę wybitnych Afroamerykanów, takich jak muzyczne legendy Lena Horne, Ella Fitzgerald, Count Basie, Brook Benton, James Brown i Illinois Jacquet oraz przełomowe gwiazdy baseballu Roy Campanella i Jackie Robinson.