O’Sullivan dał się poznać polskim słuchaczom w 2020 trafiając z utworem „Little Bird” na jedną z playlist Dawida Podsiadło na Spotify. Teraz Irlandczyk przeciera szlaki kolejnym singlem i w końcu zapowiada debiutancką płytę. Posłuchaj singla „Devils pt. 1”.


O’Sullivan pochodzi z Irlandii, ale mieszka w Budapeszcie. Po zakończeniu studiów na medycynie postanowił porzucić karierę lekarską i skupić się na twórczości muzycznej. Debiutancki singiel „Little Bird” z miejsca trafił na węgierską listę „TOP VIRAL 50” na Spotify i dziś odsłuchano go na serwisie już 320 000 razy. W kolejnych miesiącach artysta przedstawił się publice jeszcze kilkoma singlami, prezentującymi w pełni songwriterskie oblicze, czerpiące z minimalistycznej elektroniki. Żaden ostatecznie nie zwiastował dłuższego wydawnictwa.

„Devils pt. 1” to pierwszy singiel i zarazem idealny numer na długie letnie wieczory w mieście i poza nim. Snujący groove i perkusja, nie pierwszy raz, przywołują vibe utworów Cheta Fakera.

Wszystkie piosenki, które piszę są bardzo osobiste, nawiązują do momentów z mojego życia. Najnowszy utwór jest dla mnie szczególny i mówi o tym, że czasami odnalezienie miłości i wsparcia od właściwej osoby może naprawdę nas uzdrowić, pomóc nam uzdrowić samych siebie – opowiada O’Sullivan.

Singiel promuje video, w którym wystąpił współpracownik O’Sullivana, odpowiedzialny dotychczas za reżyserię teledysków. W przypadku „Devils pt.1” Geza jako aktor popisuje się własnym, nieco surrealistycznym stylem tanecznym.

O’Sullivan jest kolejnym węgierskim projektem, który z ciekawością zerka na polski rynek muzyczny. Jeszcze nie dawno regularnie Węgrzy odwiedzali festiwal Spring Break ze swoimi showcase’ami, a w ostatnim czasie bywali u nas m.in. Mork i stonerowi The Devils Trase. Może już czas na kolejnego gościa z Budapesztu?