„Co ja powiem” to nowy singiel Slow Sunset, inny niż poprzednie z kilku powodów. Tekst autorstwa Ani Bratek jest po polsku, a muzycznie utwór odbiega od stylistyki znanych wcześniej piosenek. Wszystko to z bardzo konkretnej przyczyny – trudno pozostać obojętnym na to, co dzieje się w otaczającym nas świecie. Slow Sunset zadaje więc poważne pytanie, bo wierzy, że jeszcze jest czas, by znaleźć właściwą odpowiedź. Gościnnie wraz Anią występuje niezwykła kobieta – Ajda (Ajda Wyglądacz), która na co dzień jest basistką zespołu Francis Tuan.

Kilka słów o grupie Slow Sunset:

To było w marcu 2020. Wszystko zamknięte, uwięzieni w czterech ścianach. Tego dnia Ania Bratek (voc) przez okno z utęsknieniem obserwowała zachód słońca – piękny i surrealistyczny. U siebie, w Katowicach. Nie wiedziała jeszcze, że gdzieś tam we Wrocławiu, Maciek Nestor (bas) robi dokładnie to samo. Slow Sunset zaczęło się niespodzianie. W trzy miesiące Ania z Maćkiem napisali 10 utworów. Zdalnie. Ale tak, jakby znali się lata.

To była forma odpoczynku od niewiadomej związanej z pandemią. To był rodzaj niespotykanego wręcz porozumienia. Przepuszczali przez swoją wrażliwość i muzyczny background to, co działo się dookoła. Dlatego stylistycznie Slow Sunset oscyluje wokół indie soulu, psychodelii i indie rocka, a odrealnione i psychodeliczne zachody słońca zostały ze Slow Sunset na dłużej.

Do zespołu przyłączyli się Łukasz Szymański (gitara) oraz Dominik Jaske (perkusja), a potem kwartet zagrał swój pierwszy koncert online, a jakże! W ramach V sessions wspieranego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nadeszły były kolejne. Pierwszy singiel Ease & Flow ma już ponad 200k odsłuchów na Spotify, a zespół ma za sobą koncerty nie tylko w Polsce, ale i w Czechach, Niemczech i Kanadzie.