“Forever Amy” to znakomity projekt muzyczny celebrujący muzykę i twórczość jedynej i niepowtarzalnej Amy Winehouse. Po 5-letniej przerwie, to przedsięwzięcie, będące od 2017 roku sensacją w Wielkiej Brytanii, rozpoczęli europejskie tournée, które objęło również 5 polskich miast. Na żywo mogliśmy usłyszeć, m.in. “Stronger Than Me”, “Rehab”, “Back To Black”, “Valerie” i wielu innych!

Projekt powołali do życia fenomenalni muzycy, którzy tworzyli oryginalny zespół Amy Winehouse, nagrywający z nią płyty i występujący na scenie. Na czele projektu stanął Dale Davis – dyrektor muzyczny i basista jej zespołu, a prywatnie wieloletni przyjaciel artystki. Wspólnie z klawiszowcem, Richardem Cardwellem postanowili stworzyć projekt muzyczny, który kultywować będzie dziedzictwo muzyczne Amy Winehouse, w możliwe najbardziej autentyczny sposób. Udział w projekcie bardzo szybko potwierdzili inny członkowie zespołu Amy: Hawie Gondwe jej gitarzysta, Nathan Allen perkusista, Ben Edwards – trębacz oraz Jim Hunt – saksofonista, flecista i aranżer; odpowiedzialny za jeden z najbardziej charakterystycznych dźwięków w utworach Amy. Skład zespołu uzupełnia również Dominic Glover, jeden z najlepszych trębaczy w Londynie.

Muzycy zaprosili do współpracy utalentowaną soulowo-jazzową wokalistkę Bronte Shande, która fenomenalnie oddaje charyzmę postaci Amy, nie tracąc przy tym własnej osobowości.

[flickr_set id=”72177720299750870″]