Topowi artyści Marshmello i Khalid wcześniej połączyli siły w przeboju „Silence”, osiągając ponad 2 miliardy streamów na całym świecie i sześciokrotną platynę. Po pięciu latach wracają ze swoim letnim hymnem „Numb”.

„Ja i Khalid zawsze rozmawialiśmy o nagraniu innej piosenki, więc wysłałem mu ten pomysł i bardzo mu się spodobał” – mówi Marshmello. „Byłem bardzo szczęśliwy, kiedy zapytałem go, czy chce nagrać tę piosenkę, a on odpowiedział, że tak, ponieważ to dla niego trochę inny vibe, ale wiedziałem, że spisze się na medal. Wysłał mi go następnego dnia i od razu wiedziałem, że mamy gwarantowany hit”.

„Mello i mnie łączy wielka przyjaźń, a kiedy spotykamy się razem, aby tworzyć muzykę, zawsze świetnie się bawimy” – komentuje Khalid. „«Silence» to ulubieniec fanów, z którym kocham występować, więc nie mogę doczekać się kontynuacji naszej współpracy na «Numb»”.

Pod koniec 2021 roku Khalid wydał swoją składankę „Scenic Drive”. Na początku tego roku wydał „Last Call” z okazji 5-lecia jego debiutanckiego albumu „American Teen”, nominowanego do 4 nagrody Grammy. Jego najnowsza propozycja „Skyline” to oficjalny singiel z jego długo oczekiwanego trzeciego albumu studyjnego, który ma się ukazać jeszcze w tym roku.