Charles Lloyd – legendarny saksofonista i kompozytor – przez ponad sześć dekad dominował w świecie muzyki, a w wieku 84 lat pozostaje u szczytu swoich twórczych możliwości. Genialny muzyk, kompozytor, wizjoner. Przez całą swoją karierę szukał alternatywnych sposobów wypowiedzi poprzez szeroką improwizację. 

Niespokojna twórczość Lloyda prawdopodobnie nie znalazła nigdzie indziej większego wyrazu niż w jego najnowszym dziele, ekspansywnym projekcie, który składa się z trzech albumów. Każdy z nich ma nadrzędny temat, przedstawiający lidera w innym otoczeniu tria – „Trio of Trio”

  • Pierwszy album: „Trios: Chapel” będzie mieć swoją premierę 24 czerwca i został nagrany z udziałem gitarzysty Billa Frisella i basisty Thomasa Morgana. 
  • Drugi projekt: „Trios: Ocean” (premiera: 26 sierpnia), powstał z udziałem gitarzysty Anthony’ego Wilsona i pianisty Geralda Claytona. 
  • Trzeci projekt, „Trios: Sacred Thread” (premiera: 28 października), z udziałem gitarzysty Juliana Lage i perkusisty Zakira Hussaina.