Aby uczcić pięć lat od wydania albumu „CTRL”, SZA udostępniła serwisom streamingowym ekskluzywną edycję swojego debiutanckiego albumu. Wersja deluxe pojawia się kilka dni po tym, jak SZA zapowiedziała jego wydanie na Twitterze, informując fanów, że rozważa udostępnienie kilku „niepublikowanych piosenek” z okazji rocznicy. Później wyjaśniła, że ​​wszystko, co zawiera deluxe, powstało między 2014, a 2017 rokiem.

W sumie do listy utworów dodano siedem utworów, w tym alternatywną wersję nominowanego do nagrody Grammy przeboju „Love Galore”. Inne dodane utwory to: „2AM”, „Miles”, „Percolator”, „Tread Carefully”, „Awkward” i „Jodie”.


SZA zadebiutowała w 2012 roku EPką „Sea.SZA.Run”, która zachwyciła krytyków. Kolejne małe wydawnictwa to „S” w 2013 roku i „Z” 2014 roku, które podsyciły oczekiwania wobec debiutanckiej płyty SZA. W 2014 roku SZA jako pierwsza kobieta podpisała kontrakt z Top Dawg Entertainment. SZA jest także współautorką utworów „Considiretion” Rihanny oraz „Feelin’ Myself” Nicki Minaj i Beyonce. Urodzona w Maplewood w New Jersey jako Solána Rowe, SZA dorastała słuchając muzyki klasycznej, awangardowego jazzu, muzyki alternatywnej i rapu. Inspirację do stworzenia swojego pseudonimu zaczerpnęła z tzw. Najwyższego Alfabetu, w którym S oznacza zbawiciela lub władcę, Z to zig-zag, a A odpowiada Allahowi.