Skrzypek, kompozytor i inżynier dźwięku, zdobywca nagrody Grammy, Simon Goff, połączył siły z uznaną i wielokrotnie nagradzaną wokalistką i autorką piosenek – Katie Melua, czego efektem jest ich wspólny album – “Aerial Objects”. Płyta ukaże się w wersji cyfrowej i fizycznej (CD) 15 lipca nakładem BMG, a na winylu – 2 września.

Do sieci trafił pierwszy wspólny singiel duetu Goff & Melua – „Hotel Stamba” i jest to miłosna piosenka o tytułowym hotelu w Tbilisi, w Gruzji, w której artystka spędziła pierwsze osiem lat swojego życia.

Katie opisuje ten singiel jako “próbę stworzenia utworu muzycznego, który sprawi, że poczuję się tak, jak czułam się w tej przestrzeni, kiedy do niej weszłam. ‘Hotel Stamba’ jest o hotelu w Tbilisi, który w sposób znaczący zmienił moją opinię na temat tego, co działo się w Gruzji pod względem kulturalnym w latach 2017-2019. Ten budynek symbolizuje zarówno przeszłość, jak i przyszłość Tbilisi, miejsca, w którym ulice noszą imiona poetów i pisarzy. Spędziłam wiele czasu w hotelach i nie mogłam uwierzyć, że w moim rodzinnym mieście udało się stworzyć tak wspaniały hotel, który był jednocześnie wrażliwy na lokalną kulturę, fajny, wygodny i po prostu światowy. I tak właśnie czułem się w tym hotelu”.