Warsaw Summer Jazz Days to jeden z najbardziej liczących się festiwali jazzowych na świecie, o rozpoznawalnej marce i ugruntowanej renomie. Od początku lat 90-tych, niezależnie od panujących trendów, konsekwentnie festiwal promuje w jego ramach odważną sztukę, prezentują to co najnowsze i najbardziej kreatywne we współczesnym jazzie.

Festiwal jest to ekspozycja największych gwiazd współczesnego jazzu, prezentacja najnowszych trendów i gatunków. Istotą festiwalu jest również kreowanie najwybitniejszych indywidualności. Artyści tacy jak John Zorn czy Steve Coleman, dzięki licznym występom na festiwalu i konsekwentnemu budowaniu ich wizerunku, stali się obecnie ważnymi artystami światowymi.

Głównym elementem festiwalu są koncerty gwiazd światowego jazzu, które są specjalnie dobierane w zależności od pozycji artystycznej oraz możliwości dostępu artystów w danym terminie. Dotychczas wystąpili najwięksi artyści muzyki improwizowanej, w tym: John Zorn, Ornette Coleman, Joe Zawinul, Marcus Miller, Pharoah Sanders, Al Jarreau, Herbie Hancock, Pat Metheny, Bobby McFerrin, Branford Marsalis, Chick Corea, aby wymienić tylko tych przykładowo. Podczas dotychczasowych edycji, zrealizowano łączenie ponad 300 koncertów.

Integralną i stałą częścią festiwalu są występy polskich muzyków jazzowych, zarówno tych znanych jak i młodych, będących na początku kariery. W porozumieniu z Instytutem Muzyki i Tańca są reprezentowani laureaci programu „Jazzowy Debiut Fonograficzny”.

Tegoroczna edycja, która trwać będzie 4 dni – 7-10 lipca, zapowiada się fantastycznie!


Prócz tych wspaniałych czterech dni, wypełnionych po brzegi jazzem, odbędą się koncerty niebiletowe, w klubie Pardon, To Tu.

Więcej informacji szukajcie na stronie festiwalu.