Występ Louisa Armstronga i jego Orkiestry „The Faithful Hussar” został niedawno dodany do stale powiększającego się archiwum The Ed Sullivan Show i można go teraz oglądać na oficjalnym kanale programu na YouTube.

Klip pochodzi z odcinka wyemitowanego 8 października 1961 roku.

Nagrany w Sportspalast w zachodnim Berlinie dla wojsk amerykańskich 40. Pancernego Dowództwa Berlińskiego. Wśród gości „Satchmo” i spółki byli twórca hitów Connie Francis i pianista Van Cliburn. Armstrong, stały gość Sullivana, ponownie pojawił się w następnym tygodniu w drugim berlińskim specjalnym koncercie, tym razem z McNair Barracks, na afiszu z komikiem Sidem Caesarem oraz brzuchomówcą i lalkarzem Shari Lewisem.


Armstrong, który skończył wtedy 60 lat, chociaż od kilku lat nie pojawił się na listach przebojów w USA, był i pozostał ukochaną osobą publiczną i artystą estradowym. Rok 1961 był rokiem jego albumów „Together For The First Time” i „The Great Reunion” z Duke’iem Ellingtonem. Niedługo potem zaczął dwuletnią przerwę w nagrywaniu, ale powrócił ze swoim wielkim popowym hitem „Hello, Dolly!”, który w 1964 osiągnął nr 1 w Ameryce.

Do show wybrano „The Faithful Hussar”, ponieważ był to nie tylko przebój Armstronga, ale znana niemiecka piosenka ludowa. Jej początki sięgają XIX wieku, a współczesna interpretacja rozpoczęła się podczas karnawału w Kolonii w latach dwudziestych XX wieku. „Pops” i jego All-Stars wydali ją jako singiel w Wielkiej Brytanii w 1956 roku, wspiął się wtedy na 27 miejsce po dwutygodniowym pobycie na liście.