Diana Ross i Tame Impala przedstawiają radosny, taneczny singiel „Turn Up The Sunshine” promujący animację „Minionki: Wejście Gru”. Ścieżkę muzyczną do filmu wyprodukował zdobywca Grammy, Jack Antonoff. Premiera wydawnictwa oraz animacji w kinach jest zaplanowana na 1 lipca.


Niecodzienny duet to następca najnowszej płyty Diany Ross „Thank You”, która ukazała się w ubiegłym roku. „Turn Up The Sunshine” to pierwszy singiel zapowiadający soundtrack do „Minionki: Wejście Gru”, który ukaże się 1 lipca, w dniu światowej premiery obrazu.

Akcja filmu rozgrywa się w latach 70. i przybliża historię Gru – największego złoczyńcy na świecie – który po raz pierwszy spotkał Minionki, powołał do życia najbardziej nikczemną ekipę w kinie i rozpoczął walkę z najbardziej niepowstrzymaną grupą przestępczą, jaką kiedykolwiek stworzono.

Ścieżka muzyczna do „Minionki: Wejście Gru” to hołd dla funku, disco, soulu i największych przebojów lat 70. złożony przez najlepszych współczesnych twórców – od nowej wersji „Funkytown” (z repertuaru Lipps Inc.) w wykonaniu St. Vincent, przez interpretację „Dance to the Music” (Sly and The Family Stone) przygotowaną przez H.E.R. oraz cover „Instant Karma!” (John Lennon) w wersji Bleachers po Phoebe Bridgers biorąc na warsztat „Goodbye To Love” The Carpenters. Oczywiście, na płycie nie zabrakło Minionków, którzy zmierzyli się z piosenką „Cecilia” duetu Simon & Garfunkel.